Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Палмейрас е на финал, Хълк и Диего Коща пък се разминаха с Копа Либертадорес

Шампионът на Южна Америка Палмейрас е първият финалист в тазгодишното издание на турнира Копа Либертадорес. “Зелените” се класираха за финала в Монтевидео, след като завършиха 1:1 при гостуването си на Атлетико Минейро. Първата среща в Сао Пауло бе завършила 0:0, като звездата на гостите Хълк изпусна дузпа, което пък се оказа решаващо за крайния сблъсък, тъй като Палмейрас ще спори за трофея след правилото за повече голове на чужд терен.

Домакините, които бяха без другата си голяма звезда в атака Диего Коща, който се контузи в първия мач, доминираха от първата минута. Предвид това, че “черно-белите” надиграха противника в първия мач, бяха ги победили преди месец с 2:0 в директен мач от Серия “А”, а освен това са лидери в местното първенството, бяха фаворити за класиране на финала.

Чилиецът Едуардо Варгас даде аванс на Атлетико след гол с глава в 52-рата минута. Четвърт час по-късно обаче Дуду възстанови равенството, което пък се оказа достатъчно на гостите от Сао Пауло за място на финала. Той се разписа след хубав пробив и асистенция на Габриел Верон, който се появи минута по-рано на терена.

Така въпреки звездната си селекция съставът от Бело Оризонте не успя да стигне до мечтания финал в Либертадорес, което бе една от двете поставени цели. Сега пред клуба остава възможността да спечели първата си титлата в Бразилия от точно 50 години. Атлетико води с осем точки именно пред Палмейрас след 21 кръга.

С класирането си за финала Палмейрас получава правото да защитава трофея, който спечели на 31 януари тази година, когато надигра Сантос с 1:0 на “Маракана”.

Палмейрас триумфира с Копа Либертадорес след късна драма срещу Сантос (видео)

Тимът на Абел Ферейра може да стане първият клуб в Южна Америка, който печели най-престижния клубен турнир в Южна Америка от 20 години. Последният клуб, който стори това, е Бока Хуниорс през 2000 година, именно срещу Палмейрас, и 2001 година.

Тази нощ ще стане ясен другият финалист на Копа Либертадорес, който ще бъде определен измежду бразилския Фламенго и еквадорския Барселона. Първият мач на “Маракана” Фламенго спечели с 2:0 след голове на Бруно Енрике.

При краен успех на Менго, в Уругвай на 27 ноември, ще се срещнат последните два шампиона на Южна Америка и последните два шампиона на Бразилия.

Палмейрас е актуален шампион на континента, а през 2018 година завоюва рекордната си десета титла на страната, като изправени именно Фла.

Невероятен трилър в Лима прати в екстаз 40 милиона бразилци (видео + галерия)

“Червено-черните” пък се изкачиха на трона на Южна Америка през 2019 година, след като чакаха този миг 38 години, а след това спечелиха и титлата в родината си през последните два сезона.