Аякс пожали Бешикташ, но вече поглежда към следващата фаза

Аякс постигна очаквана втора победа в група "С" на Шампионската лига. След като в първия кръг нидерландският шампион разби с 5:1 като гост Спортинг, сега тимът на Ерик Тен Хаг надигра с 2:0 Бешикташ на "Хохан Кройф Арена". Стивън Бергхаус (27') и Себастиан Алер (43') донесоха успеха на домакините. За "черните орли" това пък бе второ поражение в групата, след като преди това те загубиха у дома и от Борусия (Дортмунд).

Дейли Блинд започна отляво на отбраната на Аякс, а Мартинес стартира в центъра на защитата. Бергхаус запази мястото си зад нападателя. 37-годишният Пасвеер отново застана под рамката в отсъствието на контузения Стекеленбург.

Голямата новина в състава на Бешикташ бе, че Огузхан Озякуп остана на пейката за началото. Големият брой контузени опитни играчи даде шанс на младите Сердар Саачи, който е на 18 години, и 20-годишният Джан Боздоган да стартират. Миши Батшуай водеше атаката на гостите.

Въпреки че домакините очаквано започнаха по-добре, в десетата минута Бешикташ можеше да открие резултата, след като получи подаване на ръба на засадата и нанесе удар по диагонала, но топката срещна далечната греда. Аякс отговори със същото. В 12-ата минута Антъни стреля много технично, топката мина между краката на бранителя срещу него, след което докосна външната част на страничния стълб.

В 17-ата минута логично натискът на Аякс даде резултат. Тадич проби много добре отляво, преминавайки покрай четирима играчи на Бешикташ, след което пусна топката към Берхаус, който стреля в далечния ъгъл за 1:0. Домакините пропуснаха още две чисти положения. Първо Дестаноглу спаси опасен удар с глава на Алер, а след това Тадич на успя от пет метра да намери целта. Две минути преди почивката Аякс удвои преднината си, след като Алер засече отблизо центриране на Берхаус.

В началото на втората част Алер и Мазрауи пропуснаха нови добри възможности за домакините. Караман пък прати топката във вратата на Аякс, но гол нямаше заради това, че малко преди това главният рефер даде сигнал за доста спорно негово нарушение в атака.

Алер направи още един сериозен пропуск в 69-ата минута, а в 85-ата и Нерес, който се появи като резерва, се размина с гола.