Мирела Демирева, Венелина Венева и Милка Михайлова ще награждават победителите в детско състезание в Перник

Атлетките Мирела Демирева, Венелина Венева и Милка Михайлова ще награждават победителите в детско състезание в Перник на 2 октомври, съобщи главният експерт "Спорт" в общинската администрация Десислава Стойова. В надпреварата могат да се включат деца, дали заявка до 23:00 часа на 1 октомври. Състезанието ще бъде от 17:00 до 19:00 часа в събота.

Проявата е част от инициативите на първия шосеен пробег "Перник Рън", който ще се проведе на 3 октомври. Стартът ще бъде даден на централния градски площад, ще се бяга два пъти до крепостта "Кракра" и обратно. Пробегът е 12.5 км и щафета 2х6.25 км /1 мъж плюс 1 жена/. Освен това ще има и старт с 2 км трасе за деца и любители.

В шосейния пробег 12.5 км имат право да участват всички регистрирали се на сайта www.runbulgar.com, родени преди 2010-а година. В щафети 2х6.25 км могат да се включат всички регистрирани в сайта www.runbulgar.com в категории отбори, фирми и семейства. Всеки отбор е съставен от два поста /1 мъж плюс 1 жена/, всеки от който бяга 1 обиколка на трасето - 6.25 км.

Парични награди ще получат първите осем, като за призьорите възнаграждението е 300 лв. В щафетите 2х6.25 км /един мъж и една жена/ премията за първо място е 400 лв., второ - 300 лв. и трето място - 200 лв. Всеки регистриран получава фланелка, а всеки завършил уникален медал от Run Bulgaria.