Магер елиминира шестия в схемата Манарино в първия кръг на "София Оупън"

Италианецът Джанлука Магер елиминира поставения под номер 6 Адриан Манарино (Франция) в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 в София с награден фонд 481270 евро. Той победи 54-ия в световната ранглиста Манарино с 6:3, 6:2 за 69 минути.

Това беше едва четвъртия мач за 33-годишния французин в последните три месеца и той не успя да покаже най-добрата си игра. Магер, който дебютира в българската столица, доминираше на сервис, като даде само една възможност на съперника за пробив в мача, която отрази. Той пласира 7 аса и като загуби едва 12 от 50 разиграни точки при собственото си подаване.

Италианецът, 78-и в света, поведе с 4:1 и без особени затрудения взе първия сет, а във втората част реализира още два пробива в третия и в седмия гейм, за да триумфира.

Така за място на четвътфиналите Магер ще се изправи срещу Миомир Кецманович (Сърбия), който по-рано днес елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Адриан Андреев със 7:6(7), 6:4.