Донски загуби във втория квалификационен кръг в София

Българинът Александър Донски загуби във втория кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите АТР 250 "София Оупън" на твърда настилка в зала "Арена Армеец" с награден фонд 481270 евро.

12 SOFIA OPEN - Андреас Сепи - Александър Донски

Донски отстъпи пред италианския ветеран Андреас Сепи с 3:6, 2:6 за 55 минути.

Сепи, носител на три титли от турнирите от АТР, си осигури място в основната схема на турнира за пети път в кариерата си.

Първият сет се реши с един единствен пробив, дело на Сепи в шестия гейм за 4:2. Впоследствие италианецът затвори частта с 6:3 след 21 минути игра.

Във втория сет при 1:1 Сепи отново стигна до точка за пробив, която реализира след двойна грешка на Донски. Малко по-късно Сепи проби за втори път и поведе с 4:1, а до края на срещата нямаше проблем да затвори мача.

Най-доброто представяне на Сепи в "Арена Армеец" е достигането до четвъртфиналите в дебютното издание през 2016 година. Италианецът, бивш номер 18 в световната ранглиста, пропусна само миналогодишното издание на АТР 250 турнира в София.