Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Лацио на Сари подчини Рома на Моуриньо в голово шоу

Отборите на Лацио и Рома сътвориха истинско зрелище на “Олимпико” в Дерби дела Капитале от 6-ия кръг на Серия А, което в крайна сметка беше спечелено с 3:2 от “орлите”. За тях се разписаха Сергей Милинкович-Савич (10'), Педро Родригес (19') и Фелипе Андерсон (63'), а за "вълците" точни бяха Рожер Ибанес (41') и Жордан Верету (69' - дузпа). Това беше първо римско дерби за двамата треньори - Маурицио Сари и Жозе Моуриньо.

Сари направи три промени в стартовия си състав след равенството 1:1 с Торино. Две от тях бяха в средата на терена, където титуляри този път бяха Милинкович-Савич и Лукаш Лейва за сметка на Жан-Даниел Акпа-Акпро и Данило Каталди. Третата беше в атака, където днес на Чиро Имобиле и Фелипе Андерсон помагаше Педро, а не Раул Моро

104 Дерби дела Капитале: Лацио - Рома

Моуриньо пък предприе само две промени след успеха с 1:0 над Удинезе, като едната беше принудителна. Като ляв бек този път играеше Матиас Виня вместо Рикардо Калафиори, а наказаният капитан Лоренцо Пелегрини беше заменен от Стефан Ел Шаарауи. На върха на атаката отново беше поставен Тами Ейбрахам.

“Орлите” стигнаха до гол още с първия си удар в мача. В 10-ата минута Андерсон центрира, а Милинкович-Савич с глава засече за 1:0. При своя изстрел сърбинът пострада, тъй като Руи Патрисио се сблъска с него. Халфът все пак продължи срещата, а вратарят получи жълт картон. Това е най-бързият гол в римското дерби от попадението на Ернанес през март 2012-а насам. В 16-ата минута Браян Кристанте стреля с глава след корнер, но го направи неточно.

В 19-ата минута "бианкочелестите" отново отбелязаха попадение с втория си удар в двубоя. Николо Дзаниоло загуби топката след съприкосновение с Елсеид Хисай в наказателното поле. Така символичните домакини организираха бърза контраатака, при която Имобиле подаде на Педро, а испанецът наказа доскорошния си отбор с далечен шут по земя за 2:0. Така той стана едва третият футболист, разписвал се и за двата отбора в дербито след Арне Селмонсон и Александър Коларов.

В 26-ата минута Верету отправи опасен изстрел от дистанция, който беше избит от Хосе Рейна в корнер. При неговото изпълнение Дзаниоло можеше да се разпише с глава, но топката срещна страничната греда, след което италианският национал не успя да я овладее и вратарят я улови. В 37-ата Имобиле нахлу в наказателното поле, но шутът му мина покрай вратата. В 40-ата удар по земя на Хенрих Мхитарян беше избит от Франческо Ачерби в корнер. При последвалото центриране Ибанес стреля с глава и така намали изоставането на "вълците".

В 49-ата минута при центриране от фал Имобиле беше намерен на чудесна позиция, но ударът му от воле излезе в аут. В 55-ата Ибанес се опита отново да се разпише с глава след корнер, но този път не му се получи. В 60-ата Имобиле пробва техничен изстрел, като не намери целта. В 63-ата Луис Алберто изведе с дълъг пас Имобиле, който навлезе в наказателното поле, излъга двама защитници и Патрисио и подаде на Андерсон, за когото остана да вкара за 3:1. В 69-ата Верету беше точен от дузпа след фал на резервата Акпа-Акпро срещу Дзаниоло

В 73-ата минута крилото стреля опасно, но Рейна съумя да отрази удара му. В 79-ата Имобиле също отправи мощен шут, но Патрисио реагира с блестящо спасяване. В 81-ата резервата Елдор Шомуродов също се опита да преодолее Рейна с впечатляващ удар, но опитният страж се прояви с отлична намеса. При следващата атака на лациалите Имобиле прати топката от външната страна на мрежата.

В оставащите минути "орлите" запазиха преднината си и така се поздравиха с успех над големия си съперник. След последния съдийски сигнал Сари веднага отиде да празнува с клубния орел Олимпия пред "Курва Норд", а Моуриньо събра своите играчи в центъра на терена. Специалния е първият треньор на "джалоросите", който губи дебютното си римско дерби от Луис Енрике през 2011-а насам.

С тази победа Лацио събра 11 пункта в актива си и се придвижи до 6-ото място в класирането, където Рома остана четвърти с точка повече.

ЛАЦИО - РОМА 3:2

1:0 Милинкович-Савич (10')

2:0 Педро (19')

2:1 Ибанес (41')

3:1 Андерсон (63')

3:2 Верету (69' - дузпа)

Лацио: Рейна, Марушич, Фелипе, Ачерби, Хисай, Милинкович-Савич, Лейва, Алберто, Педро, Имобиле, Андерсон

Рома: Патрисио, Карсдорп, Манчини, Ибанес, Виня, Кристанте, Верету, Дзаниоло, Мхитариян, Ел Шаарауи, Ейбрахам