Изригване на Кайнаров беляза началото на новия сезон в НАЛБ

Отборът на Джедай Мастърс откри победоносно участието си в новия сезон на НАЛБ. “Джедаите” постигнаха изключително драматичен успех с 91:90 (23:15, 19:15, 19:25, 14:20, 16:15) над Скай Уокърс след продължение в двубой от първия кръг на Трета дивизия.

Чрез победата Джедай Мастърс се изкачва на третата позиция във временното класиране с актив от 1-0, какъвто е балансът и на Спейс Джемс и Бом Бок, които също постигнаха верни стъпки в първите си изпитания за новата кампания. Скай Уокърс, Ръш Баскетбол и Мечките са тимовете с по едно поражение досега.

“Джедаите” набраха инерция рано в мача и още след първата четвърт се оттеглиха на кратка почивка при 23:15. Доминацията на символичните домакини продължи до средата на втория период, когато разликата в резултата се вдигна до 18 точки при 35:17 след много добри изпълнения на Стоян Кайнаров. Отборът на Скай Уокърс обаче показа характер и намали изоставането си до 12 точки на полувремето при 42:30.

Третата четвърт принадлежеше именно на “скайуокърите”, които съкратиха дефицита си до само 6 точки след тройка на Мартин Механджиев за 61:55 точно преди началото на четвъртата част. Двата тима се захапаха здраво в последния период, като крайният изход трябваше да се решава в последните секунди. Все пак до такъв не се стигна, тъй като Механджиев наниза ключова тройка за 75:75, която предизвика допълнителните пет минути в срещата.

Продължението бе изключително оспорвано, като отборите си разменяха водачеството в почти всяка своя атака. Решаващи изстрели на Иво Караджов и Тома Фиков донесоха аванс от три точки на Джедай Мастърс при оставащи 7 секунди от двубоя за 91:88, а в следващото си нападение отборът на Скай Уокърс не успя да намери целта от тройката, а Иван Ангелов оформи крайното 91:90 след успешна добавка.

Стоян Кайнаров постави повече от обещаващо начало на новия сезон. Гардът поведе “джедаите” към победата със своите 46 точки, 5 борби и 5 асистенции при 18/35 стрелба от игра. Мартин Христов остана на крачка от “трипъл-дабъл” със 17 точки, 15 борби и 8 асистенции, докато Тома Фиков реализира 10 точки и взе 9 борби.

Мартин Механджиев бе на висота за Скай Уокърс, след като регистрира “дабъл-дабъл” от 36 точки и 15 борби при 14/32 стрелба от полето. Иван Ангелов завърши с 23 точки и 16 борби, а капитанът Галин Митов вкара още 10 точки.