Черноморец не остави шансове на Ямбол, ново попълнение продължава да блести

Баскетболният отбор на Черноморец се завърна на победния път в предсезонната си подготовка. “Акулите” на старши треньора Васил Евтимов разгромиха Ямбол с 96:67 в контрола и по този начин прекъснаха серията си от две поредни загуби (Левски и ПАОК).

Бургазлии не изпуснаха водачеството в нито един момент от мача. Те спечелиха първата четвърт с 15:11, а на полувремето вдигнаха разликата в резултата на 13 точки при 37:24. Черноморец подсигури успеха си в третата част, в която вдигна аванса си на близо 30 точки, а в края двата тима увеличиха резултатността и си поделиха 30 точки за крайното 96:67.

Тони Троха продължава да се оформя като лидер на Черноморец. Новото попълнение на “акулите” наниза 23 точки и хвана 11 борби за 23 минути. Георги Боянов добави още 14 точки, Уендъл Люис вкара 13 и взе 8 борби, а Тихомир Желев се отчете с 11 точки и 7 асистенции.

Кортни Алекзандър реализира 20 точки за Ямбол, Кръстан Кръстанов се разписа с 19 точки и 11 борби, а Константин Тошков вкара 10 точки.