Барокко с рутинен успех над Пълдин (Пловдив)

Отборът на Барокко постигна лесен успех с 2:0 над Пълдин (Пловдив) в сблъсък от четвъртия кръг на Женското първенство. Попаденията реализираха Вероника Гоцева (15) и Деница Семкова (62).

Двубоят започна отлично за "сините". В 15-ата минута Вероника Гоцева откри резултата с хубав гол от пряк свободен удар.

Две минути по-късно Ебру Дормушали можеше да отбележи втори гол, но кълбото премина над целта. В 23-ата минута отново Дормушали опита да накаже Франсис Петрова, но ударът не беше достатъчно качествен, за да попадне в мрежата.

В добавеното време на първата част Полина Ръсина също стреля, но топката не попадна във вратата.

В 58-ата минута Вероника Гоцева излезе на отлична позиция, но тя отигра ситуацията изключително лошо. Гоцева имаше няколко опции пред себе си, но предпочете да завърши сама, което бе и най-лошото решение.

Логичното се случи четири минути по-късно, когато Деница Семкова се възползва от грешка в защитата на Пълдин. Тя направи преднината на Барокко от два гола, след като наказа Франсис Петрова с удар от близка дистанция.

В 76-ата минута тимът от Пловдив можеше да се върне в мача, но Нина Карабельова се намеси изключително майсторски. До края на срещата не се случи нищо интересно и срещата завърши без нови попадения.

ПЪЛДИН - БАРОККО 0:2

0:1 Гоцева (15)
0:2 Семкова (62)

Стартови състави:

Пълдин (Пловдив): 12. Франсис Петрова, 22. Диана Михалева, 17. Мария Стойчева, 18. Кристияна Димитрова, 25. Никол Диманова, 15. Силвия Пантова, 6. Мариела Маркова, 2. Белослава Мишева, 14. Теодора Параскевова, 10. Гергана Георгиева, 3. Йорданка Парнарова

Барокко: 1. Нина Карабельова, 4. Ванеса Иванова, 15. Виктория Митова, 6. Деница Семкова, 8. Славина Ангелова, 11. Вероника Гоцева, 10. Александра Горанова, 17. Виктория Михайлова, 14. Ебру Дормушали, 19. Полина Ръсина