Успешен старт за НСА в женското футболно първенство

Шампионът на България НСА стартира с труден успех с 2:1 над Барокко в първия кръг на женското първенство по футбол. Головете за победителките реализираха Лиляна Костова (50) и Димитра Иванова (59). Секунди преди края на сблъсъка Вероника Гоцева вкара почетно попадение за Барокко.

Домакините успяха да се адаптират по-бързо към тежкия терен, като през първите 15-ина минути контролираха по-добре топката. Точен удар успя да запише Виктория Михайлова.

В 35-ата минута Изабела Петрова опита силен шут от дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Малко по-късно "белите" бяха много близо до първия гол, но ударът на Ивана Найденова се отби в гредата.

В 50-ата минута гостите от НСА стигнаха до първия гол. Лиляна Костова се разписа с глава след центриране от корнер.

Девет минути по-късно Димитра Иванова вкара второ попадение в мрежата на Нина Карабельова. До гола се стигна, след като се получи разбъркване след корнер, а на точното място бе именно Иванова, която не пропусна да накаже грешката на Барокко.

В последните секунди на срещата Вероника Гоцева вкара почетното попадение от дузпа.

БАРОККО - НСА 1:2

0:1 Костова (50)
0:2 Иванова (59)
1:2 Гоцева (90-дузпа)

Стартови състави:

Барокко: 1, Карабельова, 5. Чаушева, 15. Митова, 18. В. Иванова, 3. Попова, 11. Гоцева, 10. Петрова, 13. Горанова, 8. Ангелова, 6. Семкова, 17. Михайлова

НСА: 1. Донева, 3. Я. Иванова, 5. Димитрова, 6. Папазова, 8. Недева, 22. Найденова, 10. Желева, 16. Йорданова, 11. Янева, 15. Д. Иванова, 20. Господинова