Пълдин взе пловдивското дерби с Локомотив при жените

Локомотив (Пловдив) отстъпи в пловдивското дерби с Пълдин (Пловдив) в мач от първия кръг на женското футболно първенство. Двубоят завърши при резултат 2:4, а мачът вървеше равностойно до 59-ата минута. Цветана Минчева вкара първото попадение в 22-ата минута, с което изведе Локо напред. Кристияна Димитров (41’) изравни, но само 2 минути по-късно "железничарките" отново излязоха напред в резултата с попадение на Мирослава Диновска (43’).

Локо (Стара Загора) разсипа Етър ВТ с 6 гола

Второто полувреме започна отново с гол на Кристияна Димитрова (51’), с което направи 2:2. Гергана Георгиева вкара две попадения в 59-ата и 85-ата минута, с което донесе победата на Пълдин.

В следващия кръг Локомотив гостува на Спортика (Благоевград), а Пълдин домакинства на ЖФК Варна.