Пълдин продължава с успехите, нанесе трета поредна загуба на Светкавица (Градежница)

Отборът на Светкавица (Градежница) записа поредна загуба, след като отстъпи с 0:5 от Пълдин (Пловдив) като домакин в мач от 3-ия кръг на Женското първенство. Това пък е трети пореден успех за отбора от Пловдив. Маргарита Шопова даде тон на голеадата в 8-ата минута, а до края на първото полувреме резултатът вече бе 0:4. Гергана Георгиева (14'), отново Шопова (16') и Диана Атанасова (31') вкараха през първите 45 минути, а Кристияна Димитрова (56') оформи крайния резултат.

ЖФК Варна стигна до първа победа през този сезон

Така Пълдин събира в актива си пълен пакет от 9 точки и се залепя на втората позиция точно зад лидера НСА. Светкавица пък е на 14-ото място без нито един пункт. В следващия кръг пловдивчанки приемат Барокко, а тимът от Градежница гостува в Благоевград на Светкавица.