Малките "боляри" излъгаха "студентите", 18-годишен е със счупен крак

Вторият отбор на Етър спечели с 1:0 във Велико Търново срещу Академик (Свищов) в мач от осмия кръг на Северозападна Трета лига. В 38-ата минута Калоян Ненчев овладя топката на границата на наказателното поле с гръб към вратата, завъртя се и стреля, а тя спря в мрежата зад Виктор Владимиров. 18 минути преди попадението 18-годишния полузащитник на „виолетовите“ Траян Димитров се сблъска неволно със съперник и напусна терена със счупен крак. Младите съперници направиха интересен мач, като „болярите“ имаха превес във владеенето на топката. В началото Димитър Костадинов пропусна да открие резултата за Академик. До почивката той пропиля още един шанс. Същото сториха Михаил Ганев и Милен Петров. След корнер в 25-ата минута, Димитър Колимечков насочи с глава топката в гредата на свещовската врата. После бранител изби след шут на Калоян Митев. В началото на втората част влезлият като резерва Георги Йорданов пропусна да изравни. Александър Гугучков не вкара пред отсрещната врата. При спряна игра пък Милен Петров удари с топката в стомаха търновски футболист и съдията го отстрани с червен картон. В 83-ата минута Йорданов пропусна последния шанс за Академик, улучвайки гредата.