Евертън сломи последния и влезе в групата на големите фаворити

Евертън постигна четвъртата си победа от началото на новия сезон в Премиър лийг, благодарение на което се изравни по точки с Ливърпул, който е с мач по-малко, Манчестър Сити, Челси и Манчестър Юнайтед. Тимът на Рафаел Бенитес надделя с 2:0 над отбора на Норич, който е на последно място. Гол от дузпа на Андрос Таунзенд (29') и попадение на Абдулай Дукуре (77') върнаха "карамелите" на победния път след загубите от Астън Вила и Куинс Парк Рейджърс.

Джордан Пикфорд се завърна на вратата на мърсисайдци, а Рондон и Рачарлисон отново водеха атаката в отсъствието на контузения Доминик Калвърт-Люин. Били Гилмор и Милот Рашица този път бяха на пейката на Норич, като Бен Гибсън и Пиер Леес-Мелу заеха техните места.

В 25-ата минута Кабак влезе неразчетено в крака на Алан. Дейвид Куут в началото не отсъди дузпа, но след като бе призован да изгледа повторение на ситуацията на монитора, показа бялата точка. Таузенд вкара 11-метровия наказателен удар, давайки аванс на Евертън в 29-ата минута. Извън тази ситуация пред първата част не се случи почти нищо интересно.

В 77-ата минута Дукуре подпечата победата на Евертън с втори гол, въпреки че може да се каже, че Норич бе по-добрият отбор след почивката. Грей се пребори за топката в центъра, след което сложи топката на крака на французина, който завърши хладнокръвно.