Валентич: Мачът беше 50/50, както можехме да спечелим, така и да загубим

Наставникът на Ботев (Пловдив) Азрудин Валентич даде мнението си за дербито, което неговия тим изигра с Локомотив (Пловдив). Двата тима не се победиха и завършиха 1:1. Въпреки това Валентич призна, че неговият отбор е изиграл едно добро първот полувреме.

113-ата битка за Пловдив между Локомотив и Ботев остана без победител

“Аз съм горд от първото полувреме. Изиграхме до последно с добра концентрация. Използвахме нашите шансове и имахме възможност да правим нападения. Веднъж успяхме да вкараме и то след статично положение. Локомотив имаше също своите положения, но и ние играхме 120 минути за Купата. Създадохме повече през първото полувреме. През второто опитахме нещо, казах на моите футболисти, че противникът ще се опита да промени нещо и трябва да реагираме на това. Бяхме анализирали абсолютно всичко, но не реагирахме добре, бяхме много пасивни и Локо използва това.

Този мач бе 50/50. Мисля, че 1:1 е реалният резултат. Те взеха 1 точка и ние взехма 1 точка. Когато играеш дерби, всичко е на по-високо ниво. Като видях привържениците ми се искаше да спечелим, но вярвам, че и това ще стане. Аз съм щастлив и благодаря за огромната подкрепа от нашите фенове. Като погледна целия стадион пълен и тази атмосфера, просто беше невероятно.

27 Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив)

Тошко е много важен за нас, беше малко тежък през второто полувреме, но говорих с медицинския екип и ми се струва, че не е толкова тежка травмата. Той е страхотен футболист. Мисля, че беше хубаво, че всеки един от нас се бори. Всеки даваше всичко за клуба и се насладихме.

Когато играеш дерби, всичко е детайл. Както можехме да спечелим, така и да загубим. Всеки трябва да знае какво може да се случи във всяка ситуация. Така беше и в края на мача. Аз разбирам, че играчите са много напрегнати от това дерби. Но за да бъдеш на високо ниво играч, трябва да премислиш всичко. Този път успяхме да се опазим от попадение и 1:1 е коректен резултат.

Повечето от футболистите играха за пръв път дерби. Играха добре, реагираха добре на този мач”, заяви Валентич.