Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

113-ата битка за Пловдив между Локомотив и Ботев остана без победител

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в 113-ото пловдивско дерби. Виктор Генев (26) беше точен за "канарчетата", а Венсан Марсел (57) изравни. Главен съдия бе пловдивчанинът Георги Кабаков. Двата тима не изиграха едно от най-добрите си дербита. Те си разделиха по едно полувреме, като през първата част Ботев беше по-активен, а през втората Локомотив вдигна оборотите. Ботев влезе в срещата като лидер във временното класиране на efbet Лига. Нещо, което се случва за първи път в историята на дербито на Пловдив. Локомотив пък е на незавидното 11-о място. Играта на "жълто-черните" през второто полувреме беше лимитирана от контузията на Тодор Неделев, заменен принудително от Димитър Тонев.

Интереното е, че в момента показателите между двата тима са на практика изравнени. Всеки от тях има по 40 победи, а 32 мача са завършили наравно. Единствено головата разлика разделя с малко двата тима, като тя е в полза на "Смърфовете" - 136:132.

Първите десет минути на мача не предложиха нищо интересно на терена. Двата тима по-скоро се разучаваха и се стремяха да не допуснат фатална грешка. На трибните обаче беше горещо и феновете на Локомотив спряха мача за минута-две, след като запалиха факли и огън в сектора си.

Така се стигна до 12-ата минута, в която Лукас Салинас влезе в единоборство със Самюел Супрайен. Халфът на Локомотив загуби топката, последва подаване в предни позиции към Маркиньос, а бразилецът влезе в наказателното поле. Той нанесе удар към близкия ъгъл, който Рейдър успя да отрази.

В 26-ата минута Ботев поведе с гол на централния защитник Виктор Генев. След центриране от пресилено отсъден фаул много футболисти се разминаха с топката. Това позволи на Генев да отиграе акробатично и да насочи топката неспасяемо в обратния ъгъл на вратата Рейдър. Останаха съмнения за засада на бранителя, но след намесата на системата ВАР попадението беше зачетено.

Както преди гола на Ботев, така и след него Локомотив трудно достигаше до сериозна голова възможност. Доказателство за това беше един далече шут на Парвиз Умарбаев в 36-ата минута, който по никакъв начин не затрудни Аргилашки. Три минути по-късно Па Конате проби лесно по левия фланг, оставен от Бирсент Карагарен. Последва подаване към границата на наказателното поле, което намери Тодор Неделев. Капитанът на "жълто-черните" стреля от движение, но над вратата.

Второто полувреме започна много силно за Локомотив. Наставникът на "смърфовете" Александър Тунчев направи две промени, като едната дойде още в началото на втората част. Венсан Марсел замени неубедителния Лукас Салинас и това веднага даде резултат. Томашевич пък отстъпи мястото си на Конър Руан.

27 Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив)

Тези двамата изработиха и изравнителния гол за Локо. Руан проби по левия фланг, центрира остро по земя, а в наказателното поле Димитър Илиев стреля. Топката се отби в тялото на защитник и падна на крака на Марсел. Халфът отправи безпощаден удар и опъна мрежата на Аргилашки.

Веднага след гола Ботев понесе втори сериозен удар. Тодор Неделев контузи глезена си при опит да шутира. Мястото му веднага беше заето от юношата на тима Димитър Тонев.

В 72-ата минута Димитър Илиев пробва техничен удар, който обаче беше твърде слаб, за да затрудни стража на Ботев. Седем минути по-късно отново Илиев беше най-деен и показа страхотната си техника. Той прибра чудесно топката, но и този път ударът му изневери. В 80-ата минута Рейдър се отчете с важно спасяване при коварен шут на Маркиньос.

ЛОКОМОТИВ - БОТЕВ 1:1
0:1 Виктор Генев (26)
1:1 Венсан Марсел (57)

Стартови състави:

ЛОКО: Лукас Рейдър, Олексий Биков, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартинс, Маркиньос, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон;