Кузманов стартира срещу италианец, Лазаров и Андреев ще играят срещу сърби в първия кръг на Sofia Open

Кузманов стартира срещу италианец,  Лазаров и Андреев ще играят срещу сърби в първия кръг на Sofia Open

Втората ракета на България Димитър Кузманов ще стартира срещу Лоренцо Музети (Италия) в шестото си участие участие на турнира Sofia Oprn 2021. Надпреварата от категория ATP 250 в българската столица ще се състои от 26 септември до 3 октомври на твърдите кортове в "Арена Армеец". Пловдивчанинът, който е 228-и в световната ранглиста, участва с "уайлд кард".

19-годишният Музети е 57-и в класацията на АТP. През този сезон той има два полуфинала в Тура - в Акапулко и в Лион, като през март в мексиканския град на четвъртфиналите той победи и най-добрия български тенисист Григор Димитров с 6:4, 7:6(3). Музети достигна и до осминафинал на "Ролан Гарос". Другите двама български играчи с покана от организаторите Александър Лазаров и Адриан Андреев получиха сръбски противници при тегленето на жребия.

23-годишният Лазаров, 462-и в световната ранглиста, ще играе срещу поставения под номер 5 Филип Краинович. 37-ият в света Краинович, 29-годишен, има четири участия на финал в турнири на АТP, един от които през юли тази година в Хамбург на клей. 20-годишният Андреев, 319-и в световната ранглиста, пък ще се изправи срещу Миомир Кецманович. 22-годишният Кецманович, който е 60-и в света в момента, има една титла в Тура в Кицбюел през миналата година, а през този сезон има полуфинал в Буенос Айрес през март.

Защитаващият титлата си Яник Синер (Италия), който е поставен под номер 1, почива на старта, а във втория кръг може да срещне Вашек Поспишил (Канада) в повторение на миналогодишния финал. Поспишил започва срещу квалификант. Срещите от основната схема стартират на 27 септември (понеделник) след 16.00 часа.

пълен жребий за първия кръг от основната схема на "София Оупън 2021"

1-Яник Синер (Италия) - почива

Вашек Поспишил (Канада) - квалификант

Емил Руусувуори (Финландия) - Джеймс Дъкуърт (Австралия)

7-Алехандро Давидович Фокина (Испания) - Беноа Пер (Франция)

4-Александър Бублик (Казахстан) - почива

Димитър Кузманов (България) - Лоренцо Музети (Италия)

Ласло Джере (Сърбия) - квалификант

5-Филип Краинович (Сърбия) - Александър Лазаров (България)

8-Джон Милман (Австралия) - Микаел Имер (Швеция)

квалификант - квалификант

Хауме Мунар (Испания) - Маркос Хирон (САЩ)

3-Алекс Де Минор (Австралия) - почива

6-Адриан Манарино (Франция) - Джанлука Магер (Италия)

Адриан Андреев (България) - Миомир Кецманович (Сърбия)

Иля Ивашка (Беларус) - Пабло Андухар (Испания)

20-Гаел Монфис (Франция) - почива

Гледайте ATP 1000, 500, 250, Finals, Next Gen, CUP и още много тенис на световно ниво в ефира на MAX Sport.

Още от Тенис

Виж всички