Първото издание на "Габрово найт рън" събра над 300 бегачи

Атрактивно бягане в центъра на Габрово привлече над 300 любители на бягането във вечерните часове на 24 септември. Стартът на първото издание на “Габрово найт рън“ беше даден от кметът на община Габрово Таня Христова, а някои от най-добрите бегачи на България участваха в състезанието.

Националните състезатели Стоян Владков (Локомотив – Дряново) и Девора Аврамова (Берое – Стара Загора) спечелиха на дистанция 6.55 км съответно при мъжете и жените.

Владков измина разстоянието за 19:41 мин (темпо 3:00 минути на километър). След него финишираха Георги Гергов (Стратеш Атлетик Ловеч) – 20:00 мин и Сава Тодоров (Дунав – Русе) – 20:31 мин.

Аврамова нямаше конкуренция при жените и победи повечето мъже с време 22:35 мин. Нейни подгласнички бяха Елена Димитрова (Локомотив – Дряново) 24:56 мин и Билсерин Сюлейман (Нови Пазар) – 25:13 мин.

Първият старт бе масово бягане на 1000 м, а над 130 участника, най-вече деца, бягаха в самото сърце на Габрово, като два пъти преминаха през мостовете на река Янтра. Те бяха водени от Християн Стоянов – сребърен медалист на 1500 м от параолимпийските игри в Токио. Стоянов, който е от Габрово, бе в ролята на пейсмекър, а по-късно се включи в награждаването на най-добрите шест при мъжете и жените заедно с Таня Христова – кмет на община Габрово.

Церемонията по награждаването бе изключително емоционална, а всички наградени получиха подаръци и парични премии от организаторите. Завършилите дългата дистанция взеха и медали за положените усилия.