Фаворитките Швьонтек и Квитова се класираха за четвъртфиналите в Острава

Водачката в схемата Ига Швьонтек (Полша) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в зала в Острава (Чехия) с награден фонд 565 530 долара.

Шампионката от "Ролан Гарос" за миналия сезон Швьонтек елиминира Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:4, 6:4 с ключови пробиви в края на двата сета.

"Беше много тежък мач. Тя гонеше всяка топка, бореше се до последно и ми беше много трудно да я довърша, особено на този сравнително бавна настилка. Затова съм щастлива от тази победа, защото по принцип имам трудности да играя срещу типа тенисистки като нея. Обичам да рискувам, а това понякога води до повече грешки, когато се налага да правиш допълнителни удари", коментира Швьонтек.

Представителката на домакините и втора в схемата Петра Квитова също имаше труден мач, но се справи с руската квалификантка Анастасия Потапова с 6:1, 6:7(4), 6:3.

Квитова, двукратна шампиона на "Уимбълдън" водеше със сет и 4:2 във втория, но допусна да бъде застигната, а Потапова взе последвалия тайбрек със серия от три поредни точки.

Рускинята дори направи пробив за 2:1 в началото на третата част, но чехкинята спечели пет от следващите шест гейма, за да триумфира.

Естонката Анет Контавейт също достигна четвъртфиналите след успех над номер 9 Паула Бадоса (Испания) с 6:3, 6:4.