Защитаващият титлата си Милман оцеля в Нур Султан след трисетова победа

Защитаващият титлата си Джон Милман се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже Астана Оупън, след като победи Хайме Мунар от Испания с 6:4, 6:7(5), 7:5.

Австралиецът, пети в класирането, спечели мача за три часа и 10 минути, след като и в предния кръг игра три сета срещу местния квалификант Дмитри Попко.

"Дългите мачове не ми се отразяват добре на тази възраст", заяви на шега 32-годишният Милман, който в следващия кръг ще срещне победителя от двубоя между Филип Кражинович и Джеймс Дъкуърт. Последният спечели срещу Михаил Кукушкин със 7:6(3), 6:1 в първия кръг.

Също в сряда поставеният под номер 7 Ласло Джере надви Лоренцо Мусети с 6:4, 6:7(3), 6:4, а Иля Ивашка се наложи с 6:2, 6:3 над Тимофей Скатов.