Севиля зае място в топ 3 след отлично първо полувреме

Отборът на Севиля измести Валенсия от третата позиция в Ла Лига след успех с 3:1 в директен двубой от 6-ия кръг на Ла Лига, игран на “Рамон Санчес Писхуан”. Домакините изиграха перфектно първо полувреме, в което вкараха три попадения.

Още в 3-ата минута Алехандро Гомес беше точен за 1:0, а в 15-ата Тони Лато си отбеляза автогол. В 22-ата, с дебютното си попадение за клуба Рафа Мир докара нещата до категоричното 3:0.

Гостите намалиха сравнителни бързо - в 31-вата чрез Уго Дуро, но след това не успяха да застрашат преднината на севилци.

През второто полувреме Юсеф Ен Несири и Хесус Навас бяха близо до това да направят 4:1.

Освен всичко тимът на Юлен Лопетеги е и с мач по-малко, след като преди седмица не игра срещу Барселона.