Черноморец загуби контролата с ПАОК

Мъжкият баскетболен отбор на Черноморец загуби от гръцкия ПАОК със 77:81 (38:50) в контролна среща, играна в Солун без публика.

Домакините вкараха 50 точки до почивката, но през второто полувреме българите успяха да намалят изоставането си.

След 50:38 след 20 минути, в третата част ПАОК вкара само 12 точки и Черноморец изоставаше с 55:62. През последната четвърт бургазлии направиха обрат 74:70, но домакините отговориха с тройка на Василис Толиопулос и кош на ДиЛео за 75:74 и до края те не изпуснаха водачеството в резултата.

Георги Боянов и Тони Троха вкараха по 15 точки за Черноморец, Уендъл Люис добави 14, а Тихомир Желев реализира 12 точки.

С по 12 точки за домакините завършиха Дейвид ДиЛео, Йоргос Камперидис и Дерик Огбейде.