Бивш футболист на Ботев (Пд) вкара зрелищен гол във вратата на Бенфика (видео)

Бенфика нямаше проблеми с гостуващия Боависта и постигна шести пореден успех от началото на сезона в португалското първенство. Лисабонските "орли" се наложиха с 3:1 и събраха 18 точки - с 4 повече от големите си съперници Порто и Спортинг (Лисабон). Два гола за тима на Жорже Жезус вкара Дарвин Нунес. За гостите точен беше бившият футболист на Ботев (Пловдив) Густаво Афонсо, а цял мач игра и Гаюс Макута, който до миналия сезон носеше екипа на Берое

Нунес откри резултата в 14-ата минута, засичайки с глава перфектно центриране от десния фланг на Диого Гонсалвеш. В 31-ата минута обаче Боависта изравни с много красиво попадение на Густаво Афонсо. Гостите пресираха и отнеха топката пред наказателното поле, а 28-годишният халф без забавяне я насочи под гредата за 1:1.

Радостта на тима от Порто не продължи дълго. Само след три минути защитата на "шахматистите" изпусна Юлиан Вайгъл и германецът се разписа отблизо. Точка на спора сложи отново Дарвин Нунес в средата на второто полувреме. Уругвайският нападател получи чудесен пас от Рафа Силва и не сбърка пред опразнената врата.

В късния мач Брага надви Тондела също с 3:1. Любопитното е, че всички голове паднаха след 80-ата минута. Юри Медейрош (81') и Рикардо Орта (84') осигуриха повече от добър аванс на домакините, но Ренат Дадашов (86') върна интригата. В последните секунди на редовното време Медейрош гарантира трите точки за Брага и изкачи отбора на пето място в подреждането.