Точката се завърна в игра за Крайова с мощен обрат в Букурещ

Българският халф Антони Иванов се завърна в игра за своя Университатя (Крайова) при впечатляващ обрат на неговия тим в мач от седмия кръг на Лига 1. Неговият отбор победи с 2:1 Рапид (Букурещ), след като до 83-ата минута губеше с 0:1.

Кристиан Албу бе дал преднина на домакините на "Арена Национала" в 15-ата минута. В 43-ата Клаудиу Белу от Рапид обаче остави тима си с човек по-малко, тъй като получи втори жълт картон.

Иванов се появи в игра в 54-ата минута на мястото на Стефан Владоиу и игра на непривична за него позиция десен бек. Въпреки това Точката се справи добре и помогна на тима си за обрата.

Университатя наложи тотален натиск в края на мача и в крайна сметка стигна до успех. И двете попадения бяха дело на Йован Маркович. Първо в 83-ата минута нападателят довкара една отбита от вратаря Хорациу Молдован топка, а след това с топовен изстрел в продължението донесе победата на Иванов и компания.

Точката се завърна в игра, след като дълго време лекуваше контузия, получена през миналия сезон, когато бе част от Волунтари.

С победата си днес Университатя вече заема пета позиция в класирането с актив от 12 точки. Рапид пък пропусна шанса да излезе на първо място и засега остава втори с 16.