Реал и Барса потеглиха с победи на старта на Лига Ендеса

Отборите на Реал Мадрид и Барселона записаха очаквани победи на старта на новия сезон в най-престижното баскетболно първенство на Стария континент - испанската Лига Ендеса. “Белите” се справиха трудно със Сан Пабло Бургос със 70:63 (21:18, 15:16, 19:18, 15:11), докато каталунците, които са действащи шампиони, удържаха Мурсия за крайното 85:78 (26:14, 16:14, 16:30, 27:20).

Реал заложи на три от новите си попълнения в титулярната петица - Тома Юртел, Адам Ханга и Гершон Ябуселе, които бяха допълвани от Фабиен Козьор и Валтер Тавареш. “Кралския клуб” не успя да стигне лесно до победата, тъй като Бургос показа добра игра и стоеше равостойно през целия мач. Две тройки на Серхио Люл в края помогнаха на мадридския гранд да тръгне с победа в шампионата.

Адам Ханга завърши като най-резултатен за Реал със своите 14 точки и 8 борби. Серхио Люл допринесе с още 12 точки, докато Венсан Поарие остана близо до “дабъл-дабъл” с 11 и 9 борби. Сюлейман Браимо вкара 10 точки за Бургос.

Барселона също трябваше да се потруди за дебютния си успех в първенството. “Лос кулес”, които започнаха мача с Ник Калатес, Кори Хигинс, Никола Миротич, Пиер Ориола и Найджъл Хейс, поведоха с 16 точки на Мурсия още в първата четвърт, а на полувремето водеха с 42:28. Играчите на Сито Алонсо обаче не се предадоха и взеха третата част с 16:30, за да изравнят резултата при 58:58.

Брандън Дейвис, Кори Хигинс и Никола Миротич изведоха шампионите до 9-точков аванс в края на последната четвърт и въпреки финалния щурм на Мурсия, каталунците триумфираха след 85:78.

Кори Хигинс и Никола Миротич поведоха Барса с по 18 точки, Брандън Дейвис наниза 17 точки за 13 минути, а Роландс Шмитс се разписа с 10 точки. За Мурсия Айзея Тейлър реализира 18 точки.