Берое и Черно море Тича с победи в поредните контроли

Берое победи гостуващия Спартак (Плевен) с 96:89 (24:17, 22:23, 28:26, 22:23) в контролна среща, която се игра в зала "Общинска" в Стара Загора.

За победителите Александър Янев записа "дабъл-дабъл" - 26 точки и 10 борби, ДеКуан Ейбръм добави 15 точки, а Антон Кук и Мартин Сотиров вкараха по 13 точки. За плевенчани се отличи Димитър Маринчешки с 14 точки и 10 борби, а Николай Стоянов отбеляза 12.

Шумен записа поражение и в четвъртата си контрола от предсезонната подготовка. В първия си домакински мач шуменци отстъпиха пред Черно море Тича (Варна) с 66:78 след по-слаба трета част. След като изигра три мача в рамките на три дни Шумен ще направи кратка почивка, след което тимът заминава за Сърбия, където ще изиграе серия от няколко контроли срещу местни противници.

Днешният мач започна ударно за гостите от Варна, които поведоха с 10:1. Шумен се окопити и до края на първата четвърт се върна в мача - 18:17. Втората четвърт бе равностойна, но Черно море успяваше да поддържа минимална преднина от 3-4 точки. "Моряците" се оттеглиха на почивка с 4 точки аванс - 37:33.

В началото на второто полувреме варненци се възползваха от поредица грешки в шуменското нападение и бързо покачи разликата над 10 точки. Липсата на сработка в състава на Шумен се усети най-силно именно през тази трета четвърт и варненци продължиха да трупат аванс, като в един момент разликата прехвърли 20 точки. В края на мача шуменци намериха сили и желание да играят добър баскетбол, като благодарение на добри изяви в защита намалиха изоставането си до 12 точки - 66:78.