Кьолн и РБ Лайпциг поднесоха зрелище на феновете, но не се победиха

Кьолн и РБ Лайпциг изиграха отличен мач по между си и не оставиха феновете по трибуните да скучаят, но не успяха да се победят и завършиха 1:1 след няколко ключови намеси на ВАР и отмяна на попадения в двете посоки. Все пак головете за двата тима бяха дело на Антони Модест в 53-ата за "козлите" и Амаду Айдара в 71-ата.

Първата добра ситуация дойде на сметката на Кьолн, когато Онджей Дуда отволе стреля много силно, но дясната греда на Гулачи отрази топката. В 17-ата минута Собослай стреля отлично от фал пред наказателното поле, но Тимо Хорн отрази и запази равенството.

"Козлите" откриха резултата в 37-ата минута, когато Модест бе изведен в отлична позиция, но вместо да стреля той подаде успоредно към Собослай, който се разписа. Преглед с ВАР обаче показа, че и двамата играчи са били в положението на засада и попадението бе отменено.

Двата тима си размениха по една отлична възможност за попадение в първите пет минути, но до гол така и не се стигна. Минута по-късно в прекрасна позиция бе намерен Антъни Модест, който успя да реализира, но само за да види за втори път в срещата как попадение на неговия тим бе отменено поради засада. Две минути по-късно отново Модест се разписа за трети път за 1:0, но попадението отново бе поставено под сериозен анализ от ВАР. Този път обаче с положителна развръзка за домакините, които този път най-после поведоха в резултата.

РБ Лайпциг изравни в 65-ата минута, когато Нкунку събра с финтове няколко бранители на Кьолн, след което топката отиде във Форсберг, който се разписа. За пореден път в срещата обаче ВАР се намеси и попадението бе отменено. Гостите все пак изравниха в 71-ата минута, когато Амаду Айдара успя да засече центриране след корнер за 1:1. В минутите до края играчите на Джеси Марш бяха по-активни и търсеха победата, но не намериха пътя към второ попадение.

С тази победа Кьолн се изкачи до шестото място в класирането с 8 точки, а РБ Лайпциг е едва 13- и с едва 4. В следващият кръг играчите на Щефан Баумгарт ще гостуват на Айнтрахт, а РБ Лайпциг ще приеме Херта.