Арминия и Хофенхайм не се победиха

Арминия (Билефелд) и Хофенхайм завършиха наравно 0:0 в мач от петия кръг на Бундеслигата.

Домакините първи достигнаха до опасно положение още в 10-ата минута, когато топката бе подадена към Робин Хак на границата на наказателното поле, но той стреля в десния стълб на вратата. Три минути по-късно Фабиан Клос получи отлична топка в наказателното поле, но вратарят спаси неговия удар. Гостите от Хофенхайм отговориха мигновено, но удар на Андрей Крамарич срещна гредата на домакините след добро центриране отдясно.

Именно Крамарич пропусна и най-добрата ситуация за попадение през втората част, когато в 57-ата минута изпревари бранителите и засече центриране отдясно, но стражът на Арминия спаси. Домакините заемат 13-ата позиция в първенството след 5 изиграни мача, а следващата седмица ще гостуват на Унион в Берлин. Хофенхайм, който заема десетото място, посреща Волфсбург.