Страсбург се развихри и продължи мъките на Метц

Страсбург се завърна на победния път в Лига 1, след като записа класически успех с 3:0 над Метц. Двата тима се изправиха един срещу друг на "Стад де ла Мену", в първи мач он 6-ия кръг. Домакините решиха всичко още през първото полувреме.

Страсбург си спечели дузпа в началото на мача и в 6-ата минута Людовик Айорк отбеляза от бялата точка.

В 26-ата минута Хабиб Диало удвои преднината на своя тим след страхотен индивидуален рейд, завършил с шут в долния десен ъгъл.

Отново Диало бе автор и на третия гол в 40-ата минута. Той получи блестящ извеждащ пас в наказателното поле и се възползва по най-добрия начин, вкарвайти за 3:0.

Това бе втора победа за Страсбург за сезона и тимът излезе на 10-ото място в класирането със 7 точки. Метц пък продължава да няма победа и с 3 точки се намира на 19-ата позиция.