Рилски остана на крачка от сензация в Румъния

Баскетболистите на Рилски спортист бяха на крачка от изненада срещу участника от миналогодишната финална четворка в турнира ФИБА Къп - румънският Орадя. Тимът на Людмил Хаджисотиров загуби мача си срещу румънците с 69:70. Двубоят бе част от приятелския турнир, в който Рилецо участва в Румъния.

Двата тима предложиха интересен двубой, в който след първата четвърт водач не можеше да бъде определен и тя завърши при равенство- 18:18. Във втората четвърт домакините от Орадя имаха преимущество и на почивката вече водеха с 38:30. Преднината от 8 точки на румънците се запази и в третата част, чийто край настъпи при 56-48 в тяхна полза. В последните десет минути от мача Рилски спортист се вдигна на щурм, след който разликата бе стопена до само точка. Все пак до пълен обрат не се стигна и срещата завърши при крайното 70:69.

За Рилски спортист страхотен мач изигра Трей Портър, който завърши с "дабъл-дабъл" от 18 точки и 10 борби. 13 отбеляза Алекс Симеонов, 11 Ей Джей Хес, а с 10 остана Брендън Браун.

За Орадя над всички с 14 точки бе Грийн, а с по 11 вкараха Гаврилович, Маркович и капитанът Николеску.

Снимка: Instagram/csmoradea