С късни голове Славия (Прага) пречупи упорития Унион

Шампионът на Чехия Славия (Прага) пребори трудно гостуващия Унион (Берлин) с 3:1 в среща от първия кръг на група “Е” на Лигата на конференциите. Германците останаха с 10 души в 40-ата минута, но независимо от това успяха да изравнят и да удържат 1:1 чак до 84-ата, след което вече домакините наложиха превъзходството си.

Александър Ба изведе Славия напред в 18-ата минута с хубав изстрел. Пет минути преди почивката защитникът на Унион Паул Йекел получи втори жълт картон и остави съотборниците си в намален състав. С 10 души на терена тимът от Берлин заигра по-силно и Рани Кедира за малко да изравни в 55-ата. В 58-ата Тайуо Ауоний прати топката в мрежата, но голът не беше признат заради засада. Все пак в 70-ата представителят на Бундеслигата стигна до попадение, като точен беше Кевин Беренс. Това обаче се оказа единственият изстрел на германците в очертанията на вратата

След това тимът на Славия се съвзе и в 84-ата си върна преднината след гол на Ян Кухта. В 88-ата Иван Шранц подсигури трите точки с изстрел за 3:1.

В другия мач от групата Макаби (Хайфа) и Фейенорд завършиха 0:0 още във вторник.

В следващия кръг Славия ще гостува на нидерландците, а Унион ще посрещне израелския състав.