Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите в Созопол

Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Фючърс" на ITF на твърда настилка в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 българин елиминира грузинеца Георги Цивадзе със 7:6(1), 6:0 за 90 минути игра.

Иванов пропиля аванс от 4:0 гейма в първия сет, който все пак спечели с тайбрек, а във втората част убедително триумфира.

Така той заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара, а следващият му съперник ще бъде Райън Джеймс Стори (Великобритания).

Други трима българи отпаднаха във втория кръг.

Финалистът на двойки от Откритото първенство на САЩ за юноши Пьотр Нестеров загуби от квалификанта Томазо Кампанучи (Италия) с 2:6, 0:6, участващият с "уайлд кард" Симеон Терзиев падна от Валантен Вашро (Франция) с 0:6, 3:6, а преминалият през квалификациите Джордж Лазаров претърпя драматично поражение от Петру Александру Лункану (Румъния) с 1:6, 6:1, 6:7(3), след като пропиля ранен пробив преднина при 2:1 гейма в решителния трети сет.