Треньорът на Спартак (Варна) обяви голямата цел

Целта на Спартак (Варна) е да се завърне в елита. Дали сега, дали през другия сезон, ще видим. Ние вече имаме изграден стил на игра и всичко зависи от нас. Ако поддържаме постоянно добро игрово ниво и продължаваме да побеждаваме, нещата ще се получават. Дано успеем да се завърнем при майсторите, тъй като ще зарадваме много хора. Това каза за "Петел" треньорът на Спартак Васил Петров след победата с 2:1 над Левски (Лом). Срещу Лом се получи труден мач. Допуснахме ранен гол и не можахме да го върнем до края на първото полувреме, тъй като направихме пропуски. Но аз вярвах в победата и това казах на почивката на играчите: да продължат да играят по същия начин, да са агресивни и да търсят гола, допълни Петров.

Спартак (Вн) обърна Левски (Лом) и излезе втори

"Футболистите, които пуснах като смени, бяха много мотивирани и с нагласата да направят пълен обрат. Радвам се, че се получи. Във футбола не винаги можещ да отбележиш колкото се може по-рано гол, когато имаш положения, но е хубаво, ако запазваш спокойствие и продължаваш да играеш по един и същи начин, след като изоставаш в резултата. Ние вярвахме, че ще вкараме, вярвахме в обрата и не за първи път го направихме този полусезон, каза още Петров. Бяхме и изнервени заради недобрия терен. Искахме да свалим топката ниско долу, искахме да правим неша, които тренираме, но теренът не позволи това и изравни силите. Трябва по най-бързия начин да подобрим състоянието на тревното покритие, ако искаме да играем така както можем, коментира наставникът на спартаклии. Цветан Илиев получи удар в главата от главата на съперник и аркада. Лекарят искаше смяна, докато му оказваше помощ край тъча, но след като му спряха кръвта край окото", той продължи.

"Вече след почивката, след като удари топката с глава, не се чувстваше комфортно и се налагаше да излезе. Може би, трябваше да направя смяната по-рано", завърши Васил Петров. Халфът Николай Иванов се превърна в герой за Спартак (Варна) срещу Левски (Лом). Той се появи в игра в 70-ата минута, а в третата минута на петминутното продължение донесе трите точки на своите с прекрасен гол. Това е второто попадение на Иванов за спартаклии в професионалния футбол. Николай се разписа и при успеха в първия кръг над Нефтохимик с 3:1, когато изравни и постави началото на пълния обрат. Попадението срещу Лом е най-важното за мен за Спартак. Нямаше какво толкова да мисля при гола, отвори се възможност за удар, веднага се възползвах и успях да вкарам и да материализирам усилията на колектива, каза за "Петел" Николай Иванов.

35 Септември (София) - Спартак (Варна)

При влизането ми в игра треньорът каза, че ме пуска, за да обърна мача. Вътрешно вярвах, че ще го направим, тъй като физически бяхме добре подготвени и това ни помагаше да поддържаме високо темпо и да атакуваме след почивката. След като изравнихме, те започнаха само да се бранят и беше въпрос на време да отбележим победното попадение, допълни Иванов. Свикнахме да побеждаваме и искаме да продължим да го правим. Най-важното е да продължим да си вършим работата на терена и да поддържаме постоянно добро игрово ниво. Ако се получава и в хода на първенството ни се отдаде възможност да преследваме нещо голямо, ще го направим. Сега продължаваме да мислим мач за мач и да стоим здраво стъпили на земята, каза още полузащитникът. Не смятам, че само първите пет отбора в класирането в момента ще се борят за елитна промоция. Рано е да се дават оценки и да се правят анализи. Мисля, че ще се намесят и други, като Монтана, който рано или късно ще започне да побеждава. Мен обаче ме вълнува единствено в Спартак. В клуба са осигурени всички условия за правене на футбол, а в отбора ни има голяма вътрешна конкуренция. От нас се иска да се раздаваме винаги максимално и да играем за победа, завърши Николай Иванов.