Везенков отново над всички, но ЦСКА (М) не пожали Олимпиакос

ЦСКА (Москва) е големият победител на приятелския турнир в Кипър. Селекцията на Димитрис Итудис не остави шансове на Александър Везенков и Олимпиакос в спора за трофея, постигайки категорична победа с 85:68 (23:5, 18:23, 25:21, 19:19).

По този начин московските "армейци" спряха серията от пет поредни успеха на гръцкия гранд, който преди това надигра последователно Рилски спортист, Йоникос, Лаврио, Монако и Зенит в предсезонната си подготовка. За руснаците това пък е трета последователна вярна стъпка след победите над Зенит и Лаврио.

Въпреки че загуби с двуцифрена разлика, отборът на Олимпиакос стоеше добре срещу осемкратните шампиони в Евролигата. Естествено, най-голямата пречка на "червено-белите" беше слабата откриваща четвърт, в която отбелязаха само 5 точки и допуснаха 23. До края на мача тимът на Йоргос Барцокас само за момент успя да стопи двуцифрения си дефицит, но ЦСКА показа характер и натисна газта в последните минути, за да избегне проблеми и да запише третата си поредна победа.

Лидерът на Олимпиакос Александър Везенков отново се превърна в най-резултатния състезател в селекцията на своя тим. Българският национал поведе гърците със 17 точки и 4 борби, като при стрелбата си бе 4/7 за две точки и 3/5 от тройката за общо 29 минути на паркета.

Шакийл МакКисик и Костас Слукас също се представиха силно с по 16 точки, докато Хасан Мартин вкара 14. Слаб мач направи новото гардово дуо на Олимпиакос Томас Уолкъп и Тайлър Дорси. Двамата комбинираха за само 1 точкa при 0/8 стрелба от игра.

ЦСКА пък изглежда има своята нова звезда в офанзивен план, тъй като привлеченият през миналия сезон датчанин Габриел Люндберг продължава да заема основна роля в ротацията на Итудис. 26-годишният стрелец реализира 15 точки за победата на московчани, колкото вкара и Уил Клайбърн. Алексей Швед добави още 14 точки в полза на новия си тим, а с 11 приключи Никола Милутинов.