Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Валенсия полетя към върха

Валенсия е на върха на класирането в Ла Лига след победа с 4:1 при гостуването си на Осасуна. Тимът на Хосе Бордаяс има актив от 10 точки, колкото и Атлетико Мадрид, но е с по-добра голова разлика. Домакинити бяха в мача след първото полувреме, което завърши 1:1.

Монкайола откри резултата в полза на Осасуна още в осмата минута. Макси Гомес изравни в 25-ата, а пълният обрат се осъществи в началото на втората част след автогол на Аридане. Попадение на Гонсало Гуедес даде аванс от два гола на гостите, а Алдерете оформи крайното 1:4 в 73-ата минута.

На “Ел Садар” в Памплона Валенсия обикновено има сериозни проблеми, а този път трябваше да се справя и с неприятно начало, след като изоставаше с един гол. В основата на успеха бе Гуедес, който отбеляза един гол, а негов удар бе отклонен в мрежата за автогол. Осасуна пък нямаше късмет, тъй като дузпа за домакините бе отменена, а попадение през втората част не бе зачетено след разглеждане на ситуациите с ВАР.