Албания и Унгария не пропуснаха шанса да притиснат Полша

Отборите на Албания и Унгария постигнаха очаквани домакински победи над слабаците Сан Марино (5:0) и Андора (2:1) и остават в битката за второто място в Група “I”, където изявен фаворит за първата позиция е Англия. След като поляците взеха само точка срещу островитяните (1:1), това позволи на албанците да ги задминат в класирането, а “маджарите” се доближиха само на един пункт до тях.

Албания нямаше никакви спънки за изразителен успех на Сан Марино и му вкара пет безответни попадения. Рей Манай, който е собственост на Барселона, вкара за 1:0 в 32-ата минута, а останалите голове паднаха след почивката. Точни бяха Казим Лачи (58’), Армандо Броя (61’), Елсеид Хисай (68’) и Мирто Узуни (80’). Това е рекордна победа за албанския национален тим в квалификационен двубой.

По същото време в Будапеща унгарците не бяха толкова убедителни срещу Андора, но все пак постигнаха своето след 2:1. Два ранни гола на Адам Салай (9’-дузпа) и Ендре Ботка (18’) като че ли решиха всичко, но гостите върнаха един в 82-ата минута чрез Макс Ловера и така създадоха известно напрежение.

В следващия кръг на 9 октомври Унгария и Албания се изправят в директен сблъсък.