Проведе се традиционният крос Димитровград - Хасково

Общо 38 лекоатлети в 9 възрастови групи се включиха в традиционния крос Димитровград - Хасково "Ванко Дяков", който се организира за Деня на Хасково 8 септември, съобщиха организаторите.

В категория "Елит" за мъже до 40 години победители с по 53:20 минути станаха Георги Гергов от Ловеч и Георги Жеков от Харманли, които пресякоха заедно финалната лента. При жените до 35 години, също категория "Елит", най-бърза с време 60:00 минути бе Маринела Нинова от Дряново. Най-малкият състезател бе 5-годишният Мерт Манолов, който успешно покри дистанцията от 14 километра, макар и на велосипед.

Всички наградени получиха грамоти и парични премии от община Хасково. Наградният фонд на лекоатлетическия крос "Ванко Дяков" е 3360 лева, уточниха от общината.