Кюстендил вкара 5 на дубъла на Пирин (Благоевград)

ФК Кюстендил победи с 5:0 като гост дубъла на Пирин (Благоевград) в среща от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе и най-голямата победа за възпитаниците на Николай Николов от началото на пъревнството. Те са и единият от двата отбора без загуба в групата, докато малките “орлета” са още без победа и остават на 17-то място с едва три точки.

Всички резултати от 6-ия кръг на Югозапад

Преди почивката гостите от Кюстендил поведоха с попадения на Евгени Зюмбулев в 3-ата и на Иво Стоянов в 32-ата минута. След почивката на стадион "Мусала" в Рила се развихри голмайсторът на гостите Александър Александров - Аци, който реализира хеттрик и оформи крайното 0:5.

В следващия кръг ФК Кюстендил приема Ботев (Ихтиман), а Пирин II гостува на Чавдар (Етрополе).