Беласица с първа загуба, петричанин разплака "комитите"

Оборище (Панагюрище) удари с 2:1 Беласица в дербито на шестия кръг от Югозападна Трета лига. Двете попадения за домакините реализира голмайсторът Васил Тачев, като петричанинът не изрази сериозна радост от този факт.

Това е първо поражение за "комитите" през сезона, които вървяха до този момент без грешка. Същевременно момчетата на Кириякос Георгиу продължават без загуба в кампанията.

Срещата започна със страхотен гол на Васил Тачев в деветата минута. Георги Нетов направи чудесен пробив отляво, залъгвайки бранител в червено, след което подаде на Тачев, който с пета от въздуха матира вратаря Кирил Георгиев - великолепно изпълнение и 1:0 за Оборище! Хората на Саша Симонович отговориха с опасен удар на Патрик Попов, който обаче мина над целта.

В 34-ата минута Бела стигна до изравняване след ъглов удар. Разбъркване на границата на вратарското поле позволи на Живко Димитров да намери мрежата отблизо с глава - 1:1. Малко след това "комитите" можеха да достигна до обрат, но вратарят на Оборище Стилиян Георгиев отби голов изстрел. В последната минута на първата част Богомил Христов от домакините се оказа на отлична позиция пред голлинията на петричани, но изстрелът му се спря в ръцете на стража Кирил Георгиев.

33 Оборище (Панагюрище) - Беласица (Петрич) 2:1

Мачът запази отворения си характер и след почивката. Още в 47-ата минута вратарят на домакините Стилиян Георгиев трябваше да спасява майсторски с една ръка изстрел отблизо на нападател на Бела. В 52-ата минута пък се стигна до голям пропуск пред вратата на "комитите". В 64-ата минута Оборище докосна второ попадение, но гредата помогна на тима на Симонович.

В 76-ата минута Нетов и Тачев повториха комбинацията си от началото на дербито. Капитанът на Оборище намери своя колега, който успя да прокара топката покрай стража на гостуващия състав - 2:1 за домакините! Така трите точки отидоха на сметката на тима от града на Райна Княгиня, а Бела регистрира първа загуба.

Оборище 2:1 Беласица

1:0 Васил Тачев (9)
1:1 Живко Димитров (34)
2:1 Васил Тачев (76)

Стартовите състави:

Оборище: 73. Стил. Георгиев, 2. Великов, 3. Стен. Георгиев, 6. Чаушев, 7. Кременлиев, 9. Кирев, 10. Ив. Георгиев, 11. Нетов, 16. Гурков, 18. Христов, 72. Тачев.

Беласица: 1. К. Георгиев, 3. М. Георгиев, 22. Костов, 7. Шалкалов, 5. Русков, 20. Таушанов, 9. Попов, 8. Димитров, 14. Тодоров, 15. Иванов.

Снимки: Спасияна Сергиева