Аржентина разгроми 10 от Венецуела в Каракас

Шампионът от Копа Америка Аржентина спечели с 3:1 при гостуването си на Венецуела в Каракас в двубой от световните квалификации в Зона Южна Америка. Домакините останаха с човек по-малко в 32-ата минута, когато влезлият като принудителна смяна Адриан Мартинес получи директен червен картон, след като извърши много грубо нарушение срещу Лионел Меси

Първоначално реферът Леодан Гонзалес му показа само жълт картон, но след намесата на ВАР промени решението си. В добавеното време на първата част Аржентина стигна до откриване на резултата чрез Лаутаро Мартинес. Гостите продължиха започнатото от първата минута на втората част в търсене на втори гол и убиване на интригата в мача.

В 71-ата минута Лаутаро Мартинес влезе в ролята на асистент на Хоакин Кореа за 2:0, а съименникът му Андреа Кореа направи резултата класически само 180 секунди по-късно. Аржентинците извършиха смените си след третото попадение, а в самия край на мача Йеферсон Сотелдо вкара почетно за домакините от дузпа, изпълнена в стил “Паненка”.

Така Аржентина записа мач №21 без загуба, а в следващия си мач хората на селекционера Лионел Скалони се изправят срещу Бразилия в Сао Пауло.

Във временното класиране начело е Бразилия с пълен актив от 21 точки. Следват Аржентина с 15, Еквадор - 12, Уругвай и Колумбия - по 9, и други.