Марвин Брейси стана първият спринтьор в 57-годишната история на атлетическия турнир в Роверето с бягане под 10 секунди

Американецът Марвин Брейси спечели бягането на 100 метра на атлетическия турнир в Роверето вчера. Той се наложи с резултат от 9.98 секунди (+0.2 м/сек) и стана първият спринтьор в 57-годишната история на турнира с бягане под 10 секунди.

Бившият състезател по американски футбол направи своя пробив на голямата атлетическа сцена през 2014 г., когато спечели сребърен медал на 60 метра на Световното първенство в зала в Сопот. По-рано този сезон Брейси свали личния си рекорд на 100 метра до 9.85 секунди в Мемфис, а преди няколко дни спечели дисциплината 100 метра на Диамантената лига в Париж с 10.04 секунди, но тя не беше част от диамантената програма във френската столица.

След Брейси в Роверето се наредиха олимпийският бронзов медалист Жером Блейк с 10.15 секунди и Джулиън Форте с 10.16 секунди.

“Щастлив съм от постижението си. Очаквах този резултат. Горд съм, че съм първият спринтьор в историята на това състезание, който слиза под 10 секунди”, сподели след надпреварата Брейси, който прати в историята рекорда на турнира на Феми Огуноде от 2015 г.