3 от 3! Волфсбург сломи и Лайпциг и е над всички в Бундеслигата

Волфсбург пребори и РБ (Лайпциг), с което единствен е с пълен актив в Бундеслигата след три кръга. Домакините надделяха с 1:0 в дербито между четвъртия и и втория от миналия сезон, като Жером Русийон реализира единствения гол в 52-ата минута. За “червените бикове” пък това е втора загуба, а в следващия кръг им предстои сблъсък с шампиона Байерн (Мюнхен), което може още на този етап значително да намали шансовете им в борбата за титлата.

Двата тима оправдаха очакванията за дерби в последния двубой от кръга. Волфсбург започна много силно и набързо отправи четири удара, след което обаче Лайпциг натисна и до почивката отговори с пет безответни изстрела към Коен Кастеелс.

Седем минути след подновяването на играта Русийон се разписа, довкарвайки след намеса на Петер Гулачи. В 58-ата минута голмайсторът на “вълците” Ваут Вергхорст пропусна да удвои от “златна” възможност.

Двата отбора продължиха да са активни, а Вили Орбан не съумя да изравни от изгодна ситуация. Така домакините спечелиха за първи път срещу РазенБалшпорт след девет поредни неуспешни опита до днес.

Съставът на Марк ван Бомел има всички шансове да удължи безгрешната си серия, защото в следващия кръг излиза срещу новака Гройтер Фюрт.