Валенсия с класика срещу Алавес

Валенсия постигна класическа победа с 3:0 в домакинството си на Алавес от 3-ия кръг на Ла Лига. “Прилепите” бяа категорично по-добрият отбор в мача и заслужено взеха трите точки след попадения на Даниел Вас в 3-ата, Карлос Солер в 45-ата и Гонсало Гедеш в 60-ата минута.

Домакините на “Местайя” взеха преднина още в 3-ата минута, когато Денис Черишев подаде успоредно на голлинията за Даниел Вас, който отблизо засече във вратата. Останаха сериозни съмнения, че в ситуацията имаше засада, но въпреки това голът бе признат.

В 45-ата минута “Прилепите” удвоиха преднината си с красив гол. Гедеш получи в наказателното поле и продължи към Солер, който от неудобна позиция с пета успя да прати кълбото под напречната греда за 2:0.

Третото попадение падна в 60-ата минута, когато Мой Гомес получи дълъг пас, пребори се за топката и я подаде към Гедеш, който хладнокръвно направи резултата класически.

Така Валенсия излезе на върха във временното класиране със 7 точки, колкото има и Майорка, но “Прилепите” са с по-добра голова разлика. Алавес пък все още няма успех от началото на кампанията и с нулев актив е на последната позиция.