Валенсия изтръгна успеха срещу Хетафе (видео)

Отборът на Валенсия стартира новия сезон в Ла Лига с минимална победа с 1:0 у дома над Хетафе в двубой от първия кръг. И двата тима завършиха с по 10 души на терена, като “прилепите” останаха с човек по-малко още в третата минута.

Тогава Уго Гийямон получи директен червен картон за нарушение срещу Неманя Максимович. Само няколко минути по-късно Валенсия получи право да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Черишев. Зад топката застана Карлос Солер, който откри. До края на първото полувреме Хетафе не създаде нищо интересно пред вратата на Валенсия и резултатът се запази.

След почивката Хетафе заигра по-разнообразно и създаде доста възможности, но нападателите в синьо така и не успяваха да преодолеят вратаря Георги Мамардашвили.

Валенсия привлече грузински вратар

Четвърт час преди края численото равенство на терена се възстанови, след като Ерик Кабако получи втори жълт картон и напусна терена. В крайна сметка "прилепите" удържаха своя аванс и записаха победен старт, докато Хетафе не успява поне да се разпише вече в трети пореден мач като гост в Ла Лига.