Късна дузпа спаси Валенсия срещу Гранада

Отборите на Гранада и Валенсия завършиха наравно 1:1 на “Лос Карменес” в двубой от втория кръг на Ла Лига.

Домакините излязоха напред в резултата в 16-ата минута, когато организираха опасна контраатака, която Луис Суарес завърши с гол. Последваха множество удари на “прилепите” до почивката, но те не доведоха до изравнителен гол. Така се стигна до 88-ата минута, когато гостите получиха дузпа за фал на резервата Антонио Пуертас срещу Хосе Гая. Карлос Солер се зае с изпълнението и беше точен за 1:1. В добавеното време Домингос Дуарте реши, че е вкарал победно попадение за южняците, но ВАР показа, че е бил в положене на засада.

Така Гранада записа второ поредно равенство след нулевото реми срещу Виляреал, а Валенсия остана непобеден след успеха с 1:0 над Хетафе в миналия кръг.