Интер обърна Верона, Кореа с мечтан дебют

Интер стигна до победа с 3:1 при гостуването си на Верона, а новото попълнение Хоакин Кореа реализира два гола. Иван Илич откри резултата в 15-ата минута след грешка на Ханданович. В началото на второто полувреме Лаутаро Мартинес, който изигра първия си мач за сезона, изравни. Кореа се появи в игра в 75-ата минута, а в 83-ата изведе тима на Симоне Индзаги напред след хубав удар с глава. В добавеното време аржентинецът се разписа още веднъж и направи дебюта си за “нерадзурите” незабравим.
Шампионът на Италия записа втора победа от началото на сезона и има голова разлика 7-1.

Тимът на Симоне Индзаги стартира отлично и контролираше събитията на терена в първите минути. В първия си мач за сезона Лаутаро Мартинес започна с голям ентусиазъм и бе сред най-активните. В 12-ата минута след пробив на Перишич топката се озова в Лаутаро и той стреля от сравнително малък ъгъл, но Монтипо отрази.

Интер обаче сам си усложни живота. Капитанът на “нерадзурите” Самир Ханданович подаде много лошо към Брозович. Илич открадна топката и се озова сам срещу вратаря, като елегантно вдигна кълбото над Ханданович и изведе домакините напред. Попадението стресна гостите и позволи на Верона да заиграе по-уверено.

Гостите обаче имаха шанс след отлична контраатака, минала през Брозович и Перишич. Центрирането за Барела обаче бе твърде високо и халфът прати топката над вратата след удар с глава. Попадение на Интер бе отменено, след като Лаутаро бутна вратаря Монтипо и топката се озова в мрежата. Малко преди почивката Верона имаше възможност за второ попадение след пробив на Дзакани, но Бакар не си пое добре топката и стреля над вратата.

В самото начало на втората част Интер изравни. След странично хвърляне Джеко отклони топката, а Лаутаро с глава я насочи към мрежата с удар отблизо. Домакините можеха бързо да отговорят, но удар с глава на Фараони бе отклонен от Джеко, който свърши работа и в дефанзивен план. След почивката обаче “нерадзурите” бяха по-агресивни в атаки. Лаутаро можеше да ги изведе напред, след като отново Джеко го изведе с глава. Този път обаче аржентинецът стреля над вратата.

При една ситуация Лаутаро падна в наказателното поле след сблъсък с Хонгла. Контакт имаше, но съдията прецени, че това не е дузпа. Стражът на домакините пък се намеси отлично след удар на Бастони. В 75-ата минута на терена се появи Хоакин Кореа. Новото попълнение замени Лаутаро Мартинес и малко по-късно се превърна в герой за своя тим.

В 83-ата минута Кореа осъществи мечтан дебют за Интер. Отлично подаване на влезлия като резерва Артуро Видал изведе Дармиан отдясно. Бранителят центрира и Кореа се извиси и с глава отлично насочи топката, като не оспави шансове на Монтипо. Така аржентинецът се разписа осем минути след дебюта си за “нерадзурите”. Първият му мач за шампиона на Италия стана още по-паметен, след като в добавеното време той получи топката пред наказателното поле и с прецизен удар отбеляза втория си гол.

ВЕРОНА - ИНТЕР 1:3
1:0 - Илич (15)
1:1 - Лаутаро Мартинес (47)
1:2 - Кореа (83)
1:3 - Кореа (94)