Фенербахче влетя с гръм и трясък в ЛЕ, близнаци бележат за ХИК

Турският гранд Фенербахче влетя с гръм и трясък в груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. След икономичната победа с 1:0 в Истанбул преди седмица, тази вечер “фенерите” разгромиха с 5:2 като гост финландския ХИК в Хелзинки.

Гостите от южната ни съседка решиха всичко в първия четвърт час, когато отбелязаха две попадение чрез Енер Валенсия (11, 14). Скандинавците отговориха с гол на Роопе Риски в 27-ата, като резултатът се запази до почивката. След паузата Валенсия оформи своя хеттрик в 52-ата. В двата тима бяха извършени множество смени, но това не промени съотношението на силите.

С гол на близнака на Роопе Риски- Рику, в 88-ата ХИК намали, но в самия край с попадения на Фатих Шанлитюрк в 88-ата и автогол на Мати Пелтола Фенербахче стигна до разгромния успех.