Велик триумф! ЦСКА - София "лети" в Европа! "Червените" са в групите на ЛК

ЦСКА - София е в групите на Лигата на конференциите! Футболистите на Стойчо Младенов изиграха вдъхновяващ мач срещу Виктория (Пилзен) и пометоха чехите с 3:0 в среща реванш от плейофния кръг на третия по сила европейски клубен турнир.

Успехът бе достатъчен на червените да елиминират своя съперник, който преди седмица ги бе победил с 2:0 в Пилзен.

Греъм Кери (7) и Георги Йомов (62) заличиха преднината на гостите и срещата отиде в продължения.

49 ЦСКА - София - Виктория (Пилзен) 3:0

В 111-ата минута ЦСКА - София останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Кайседо. Въпреки това в 119-ата минута Юрген Матай вкара трети гол и изпрати своя тим в групите на ЛК, гарантирайки на отбора мачове в Европа поне до Нова година.

Наставникът на червените Стойчо Младенов пусна очакван състав, като не промени почти нищо в сравнение с първия двубой между двата тима. Единствено на мястото на наказания Юга стартира Вион.

Гостите от Пилзен можеха да открият резултата в 4-ата минута, когато Чори се откъсна от центъра сам срещу Бусато, но стражът на червените спаси изстрела на нападателя.

Българският тим отговори подобаващо в 7-ата минута. Вион намери Вилдсхут в наказателното поле, който пусна към Кери и ирландецът откри резултата след страхотен шут в близкия ъгъл.

В 20-ата минута Бусато отново спаси червените с невероятна намеса. Янушек центрира към Мускера, който стреля с глава от близка дистанция, но стражът на българския отбор отрази с една ръка.

В 40-ата минута чехите вкараха гол, но той правилно бе отменен, тъй като при пробива на Мускера отляво топката напусна пределите на терена с целия си обем.

През второто полувреме българският тим наложи доминация и до края на сблъсъка не я изпусна.

Пет минути след почивката Бусато без проблем улови удар от двайсетина метра. Червените осъществиха първата си опасна атака за втората част в 54-ата минута. Мазику навлезе добре навътре към дъгата на наказателното поле и подаде към Кери, който отклони за непокрития вдясно Йомов. Крилото можеше да стреля, но избра по-правилното решение и центрира на задната греда, където бе Вилдсхут, но холандецът не уличи вратата с акробатичен шут.

ЦСКА - София поведе с 2:0 в 62-ата минута. Това се случи след самостоятелен пробив на Йомов, завършил с майсторски фалцов шут с десния крак между двама противникови футболисти, който попадна в близкия ъгъл на Хрушка.

В 83-ата минута червените бяха много близо до трето попадение след центриране на Йомов и удар с глава на Кайседо, но вратарят на чехите, който излезе неразчетено, докосна леко топката и тя излезе в корнер.

До края на редовното време не се случи нищо интересно и срещата влезе в продължения.

В 94-ата минута Кери стреля от границата на наказателното поле, но този път Хрушка спаси.

Три минути по-късно Виктория бе на път да върне един гол, когато футболист на чехите засече от три-четири метра с крак центриране от корнер, но Мускера застана пред Бусато и изби шута на своя съотборник.

В 111-ата минута червените останаха с 10 човека след втори жълт картон на Кайседо. Нападателят направи ненужен фаул в центъра на терена и бе изгонен.

Въпреки това в 119-ата минута ЦСКА - София стигна до трети гол. Йомов центрира от фаул, Жеферсон отклони топката и Матай на задната греда засече в празната врата, хвърляйки в екстаз над 10 000 зрители по трибуните.

ЦСКА - СОФИЯ - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 3:0

1:0 Греъм Кери 7
2:0 Георги Йомов 62
3:0 Юрген Матай 119

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 26. Антов, 2. Матей, 18. Мазику, 15. Вион, 3. Жеферсон, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН): 16. Хрушка, 14. Резник, 35. Каша, 4. Перница, 24. Хавел, 39. Яношек, 50. Ба Лоуа, 31. Шулич, 20. Буча, 18. Мускера, 15. Чори

Снимки: Владимир Иванов