Голямо признание за българин в "Карабао Къп"

Българският вратар Димитър Митов заслужи приза за Играч на изминалия първи кръг в турнира за Купата на Лигата в Англия. 24-годишният страж беше отличен, след като спаси две дузпи при успеха на своя Кеймбридж Юнайтед над Суиндън Таун с 3:1 след изпълнение на наказателни удари. 46,6% от всички гласували са дали вота си за него.

В редовното време срещата завърши при 0:0, като Митов и там направи няколко важни спасявания. После при дузпите българинът отрази шутовете на Джак Пейн и Хари Маккирди, преди четвъртият изпълнител на Суиндън Роб Хънт да стреля над гредата.

В следващия кръг на “Карабао Къп” Кеймбридж ще гостува на Милуол, като мачът е утре (24 август).

Митов е продукт на школата на Чавдар (Етрополе), а през 2013 година премина в Чарлтън. Той е част от Кеймбрижд от 2017 година. Клубът се състезава в третото ниво на английския футбол - Лига 1.