Оборище надигра Чавдар (Етрополе) за третия си успех през сезона

Оборище (Панагюрище) продължава със силните игри през тази кампания, като този път победи Чавдар (Етрополе) с 3:1 в мач от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините поведоха в резултата след едва 6 минути игра, когато капитана на панагюрци Георги Нетов вкара със страхотен шут от над 20 метра.Вторият гол падна в 34 минута, а негов автор се оказа Иван Георгиев. Той довкара топката във вратата на Чавдар, след като топката първо се отби от гредата след изстрел на негов съотборник.В началото на второто полувреме гостите се върнаха в срещата, като Николай Ботев с шут от разстояние намали резултата.В 61 минута Васил Тачев оформи крайното 3:1 след прехвърлящ удар с глава.Стенислав Георгиев имаше възможност да покачи резултата и на 4:1, но неговият опит да намери мрежата срещна гредата.

Капитанът на Оборище Георги Нетов: Ние сме семейство!

Така Оборище записа трета победа от началото на шампионата и е на трето място с мач по-малко, докато тимът на Чавдар Етрополе остава 5-и със 7 спечелени точки.